Yunan medyasını bunu konuşuyor! ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

Türk hackerlar Yunanistan’ın Güney Ege Yer Başkanlığı resmi internet sahifesini hacklediğini duyurdu.

Hackerlar Güney Ege Yer Başkanlığı resmi sitesinin ana sahifesine “ Bir gece ansızın gelebiliriz. Hudutlarımız al çizgimizdir. Buradan haddini aşanları ikaz ediyoruz” notunu bıraktı. Öte yandan, RootAyyıldız isimli Türk hacker topluluğu, da evvelki gün Yunanistan İçişleri Bakanlığı resmi internet sitesi ve e-devlet portalını hack’lediğini açıkladı. Hacker’lar “Türkiye’ye laf uzatırken bir defa daha düşünün” sözlerini kullanmıştı.

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE DE HACKLENMİŞTİ

RootAyyıldız, internet sahifesinden, yaptığı duyuruyla, siber ataklardan sorumlu olduğunu açıkladı; küme, hücumların Atina’nın Türkiye’ye yönelik tehditlerine bir yanıt olarak gerçekleştirildiğini de belirtti.

 

“TÜRKİYE’YE LAF UZATIRKEN BİR DAHA DÜŞÜNÜN”

Hacker öbeği sahifesinden yaptığı açıklamada,şu açıklamayı paylaştı: “Selamün Aleyküm, Yunanistan’a ilişkin einventory.e-gif.gov.gr adresini ‘dump’ ettim. Bu dataları paylaşıyorum. Detaylı bakan olursa Yunanistan’a ilişkin birçok bakanlık hizmetlisinin haberlerini bulabilirler. Türkiye’ye laf uzatırken, bir daha düşünün”

 

ATİNA İLE BAĞLAR GERİLDİ

İstanbul Fethi’nin yıl dönümünde Ayasofya’da Fetih Müddeti’nin okunması Yunanistan’ı rahatsız etmişti. Türkiye’nin Şark Akdeniz’deki çalışmalarından da rahatsız olan Yunanistan’dan “Türkiye ile savaşa hazırız” açıklaması gelmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise buna karşılık “Yunanistan boş durmuyor, kuru sıkı atıyor. Türkiye’ye laf atılır mı? Haddini bil! Bilmezsen Türkiye’nin yapacağı şey bellidir” tabirlerini kullanmıştı. Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar da dün Yunan tarafından yapılan açıklamalara “O bir lisan sürçmesidir. Yunanlıların Türkiye ile savaşmak isteyeceğini ben matematik olarak elverişli ve sahih olmadığının altını çizmek istiyorum” diyerek karşılık vermişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yunan medyasını bunu konuşuyor! ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ için yorumda bulun

    Yunan medyasını bunu konuşuyor! ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yunan medyasını bunu konuşuyor! ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ için ilk yorumu yapabilirsin.