Yönetici Erdoğan talimat verdi: Askeri uçak yarın havalanıyor

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgınının Irak’ı olumsuz cephede etkilediğine dikkati çekerek, “Ülkedeki vaka sayıları giderek artarken, sıhhat sisteminin zorlandığı, vatandaşlar ile hastanelerinin birtakım temel materyallere erişimde sorun yaşadığı görülmektedir.” dedi.

Devlette giderek berbatlaşan durum önünde Irak Sıhhat ve Etraf Bakanlığı başta olmak üzere Iraklı yetkililer ve Türkiye ile teması olan toplulukların Türkiye’den, Bağdat Büyükelçiliği kanalıyla yardım talebinde bulunduğunu aktaran Yıldız, şunları kaydetti:

– YARDIM UÇAĞI YARIN BAĞDAT’A İNECEK

Yıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Türkiye’nin temin ettiği yardım gereçlerini taşıyan askeri uçağın yarın Irak’a gelmesinin öngörüldüğünü söyledi.

Uçağın evvel Bağdat Havalimanı’na inerek Irak Sıhhat ve Etraf Bakanlığı ile Vasit vilayetine yönelik yardım materyallerinin teslim edilmesinin beklendiğini belirten Yıldız, akabinde Kerkük Havalimanı’na intikal edecek uçaktaki yardımların Kerkük ve Musul’a ulaştırılacağını aktardı.

KAYNAK: AA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yönetici Erdoğan talimat verdi: Askeri uçak yarın havalanıyor için yorumda bulun

    Yönetici Erdoğan talimat verdi: Askeri uçak yarın havalanıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yönetici Erdoğan talimat verdi: Askeri uçak yarın havalanıyor için ilk yorumu yapabilirsin.