Twitter’dan, Trump’ın paylaşımına ‘kötü davranış’ etiketi

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

Trump ile Twitter arasında bir müddettir yaşanan gerginlik büyürken, Twitter, platformu faal kullanan Trump’ın paylaşımlarına çeşitli etiketler eklemeye devam ediyor. 

Dün gece bir küme göstericinin Beyaz Saray’ın önünde yan alan Lafayette Park’ın içindeki, eski yöneticilerden Andrew Jackson’ın heykelini yıkmaya çalışması ve ortamda bir “özerk bölge” kurmak istemesine reaksiyon gösteren Trump, Twitter’dan, “Ben sizin yöneticiniz olduğum müddetçe, Washington DC’de asla bir ‘özerk bölge’ olmayacak. Bunu yapmaya kalkarlarsa, önemli bir güç ile karşılık bulacaklar.” sözünü kullandı. 

Yaklaşık 5 saat sonra Twitter, Trump’ın “kötü davranış” etiketi eklediği paylaşıma erişimi kısıtladı. Trump idaresinden hususa ait şimdi bir açıklama gelmedi. 

TRUMP-TWİTTER SAVAŞI VE TOPLUMSAL MEDYA KARARNAMESİ

Twitter, son günlerde toplumsal medya platformlarında dezenformasyonun yayılmasının önüne geçmek için birtakım paylaşımların altına eklediği “bilgiyi doğrulama” etiketini, 26 Mart’ta Trump’ın California eyaletindeki “uzaktan oylama” konusunda attığı tweetlere de uygulamıştı.

Trump, bunun üzerine Twitter’ı “2020 seçimlerine müdahale” ile suçlamış, “Cumhuriyetçiler, toplumsal medya platformlarının, muhafazakar sesleri susturmaya çalıştıklarını hissediyor. Bunun olmasına müsaade vermeyeceğiz, bu platformlara ya güçlü düzenlemeler uygulayacağız ya da bunları kapatacağız.” sözünü kullanmıştı.

ABD Yöneticisi Donald Trump, 28 Mayıs’ta toplumsal medya platformlarının paylaşımlardan hukuksal olarak sorumlu tutulmasını öngören bir kararname imzalamış ve “Twitter, saygın bir şirket olmasa ve hukuksal hakkım olsa Twitter’ı da kapatırdım.” demişti.

Twitter daha sonra da Trump’ın çeşitli paylaşımlarına, “şiddeti yüceltme” ve “manipüle edilmiş medya” üzere etiketler eklemişti.

KAYNAK: AA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Twitter’dan, Trump’ın paylaşımına ‘kötü davranış’ etiketi için yorumda bulun

    Twitter’dan, Trump’ın paylaşımına ‘kötü davranış’ etiketi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Twitter’dan, Trump’ın paylaşımına ‘kötü davranış’ etiketi için ilk yorumu yapabilirsin.