İstanbul Valiliği düzenledi! Kıraç’tan tarafın 72 metre altında konser

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro inşaatının başlangıç noktası olan Gayrettepe şantiyesinde düzenlenen konseri, burada çalışan emekçiler takip etti. 

 

 

“Emek veriyoruz, alın terimiz İstanbul” sloganıyla bölgenin 72 metre altında düzenlenen konser öncesi konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, emekçi ve çalışanlarla birlikte İstanbul için daima birlikte çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 1 Mayıs’ın, 2009’dan bu yana resmi tatil olduğunu tabir eden Yerlikaya, “Bizler çalışmanın ibadet olduğuna inanıyoruz. Bugünümüzü ve yarınımızı işleyen tüm emekçilerimize hep hürmet ediyor, nasır tutan elleri öpüyor ve başımıza koyuyoruz. Zira Türkiye, çalışanıyla emekçisiyle büyüktür. İstanbul’umuzda 4,5 milyon emekçi kardeşimiz bulunuyor. İstanbul onların ellerinde yükseliyor.” biçiminde konuştu.

 

 

– “Tünelin ucunda ışık göründü”

İstanbul’da taraf altında çalışılan en derin şantiye olan Gayrette-İstanbul Havalimanı metro inşaatında personellerle birlikte olduklarını lisana getiren Yerlikaya, hanede kalınan bugünlerde kişilerin moral gereksinimleri için Kıraç konserini düzenlediklerini kaydetti.

Tüm yerküreyi ve Türkiye’yi etkileyen Kovid-19 salgını nedeniyle tarihi bir imtihandan geçtiklerini belirten Yerlikaya, “Aldığımız önlemlere gösterdiğiniz anlayış, sabır ve hassasiyete teşekkür ediyorum. Biliyorum, İstanbul’un şu güzelim baharında hanede kalmak güçlükle. ‘Biraz sabır’ demekten hoşnut değilim ancak ‘Biraz daha sabır.’ diyeceğim. Şükürler olsun tünelin ucunda ışık göründü. Aydınlık günler için kurallara tam riayet etmeye daima birlikte devam edeceğiz.” tabirlerini kullandı.

Vali Yerlikaya’nın akabinde konuşan müzikçi Kıraç, bölge altında konser vermenin yerkürede her sanatkara nasip olmayacağını söyledi.

Karantina günlerinde mahallin 72 metre altında personellerle olmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getiren Kıraç, “Tüm memleketimizin ramazan ayının mübarek olmasını diliyoruz. Başta sıhhat çalışanları olmak üzere tüm emekçilerimizin ve çalışanlarımızın bayramını kutluyorum.” dedi.

Kıraç, bir saatten çokça süren konserde sevilen modüllerini ve Barış Manço, Cem Karaca üzere usta isimlerin müziklerini seslendirdi.

Içtimaî medyadan ve TRT Müzik kanalından yayınlanan konser sonrası ise Vali Yerlikaya, Kıraç’a çiçek verip teşekkür etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İstanbul Valiliği düzenledi! Kıraç’tan tarafın 72 metre altında konser için yorumda bulun

    İstanbul Valiliği düzenledi! Kıraç’tan tarafın 72 metre altında konser için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İstanbul Valiliği düzenledi! Kıraç’tan tarafın 72 metre altında konser için ilk yorumu yapabilirsin.