Hafter saflarında savaşacaklardı! 122 paralı er yakalandı

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

Orduya bağlı Süratli Destek Kuvvetleri Sözcüsü Tuğgeneral Cemal Cuma, Garp Darfur eyaletinin Cineyne kentinde düzenlediği basın içtimasında, Sudanlı gençlerin para karşılığı Libya’da savaştırıldığı istihbaratı üzerine operasyonun düğmesine basıldığını, ordu ve polisin Darfur’un farklı ortamlarındaki ortak operasyonuyla Hafter’e katılmak üzere Libya’ya hareket eden 8’i evlat yaşta 122 kişinin yakalandığını belirtti.

Cuma, gözaltına alınanlardan 72’sinin harika hal yasası yeterince Darfur’daki sığınmacıların kaldığı Katrum kampına atak, silah kaçakçılığı, evlat yaştakileri silahlandırmak, halkı devlete karşı kışkırtmak, kabileler arasında anlaşmazlık çıkarmak ve silahlı soygun hatalarından yargılanacağı, oburlarının ise polise teslim edileceğini söyledi.

SUDANLI GENÇLER BAE’NİN KISKACINDA!

Siyasi istikrarsızlık, ekonomik meşakkatler ve işsizlikle boğuşan Sudanlı gençlerin, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli birtakım güvenlik şirketleri tarafından, güvenlik hizmetlisi olarak işe alınacakları vaadiyle Libya’da bir askeri eğitim kampına götürülerek 3 ay boyunca ağır askeri eğitim verildikten sonra Hafter saflarında savaştırıldığı ortaya çıkmıştı.

KAYNAK: AA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hafter saflarında savaşacaklardı! 122 paralı er yakalandı için yorumda bulun

    Hafter saflarında savaşacaklardı! 122 paralı er yakalandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hafter saflarında savaşacaklardı! 122 paralı er yakalandı için ilk yorumu yapabilirsin.