FETÖ’cü TR724’ün Harun Kodalak’ın kelamlarını cımbızlayarak çektiği algı operasyonu çöktü

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

Fetullahçı Terör Örgütü’nün, örgüte yönelik dava ve soruşturmaları itibarsızlaştırmak için yürüttüğü algı operasyonlarının son gayesi, 2017’deki bir röportajı cımbızlanarak kullanılan devrin Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak oldu.

15 Temmuz gecesi FETÖ’nün TSK içerisindeki üniformalı teröristleri ile ilgili yakalama ve gözaltı kararı vererek darbe teşebbüsünün direncine değerli darbe vuran periyodun Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak’ı her fırsatta linç etmek için fırsat kollayan örgütün medya ve toplumsal medya ayağı, Kodalak’ın 2017 yılında, Habertürk kanalında yayınlanan röportajındaki, “örgütün silahlı terör örgütü olduğu” cephesindeki açıklamalarını cümleleri cımbızlayarak çarpıttı

Örgüte ilişkin TR724 haber sitesinde, Kodalak’ın kelam konusu röportajı kırpılarak, 15 Temmuz’un kurgu olduğu cihetinde başından beri oluşturmaya çalıştıkları algının yanında örgüte yönelik biten ve devam eden soruşturma ve davaları da itibarsızlaştırılmaya çalışıldı.TR724 haber sitesinde nokta alan haberde, Kodalak’ın Habertürk’teki röportajda kullandığı cümleler cımbızlanıp, “15 Temmuz’dan birkaç gün evvel biz ‘Çatı İddianamesini yayımladık. Bizim teknik olarak bir problemimiz vardı. Biz birçok kesiti bunların silahlı bir terör örgütü olduğunu inandıramıyorduk. İddianamemizde de bu argümanları doyurucu çok evrak ve haber bulamadık. Lakin 15 Temmuz gecesi bizim kamuoyuna çok inandıramadığımız silahlı terör örgütü ögesini kendi kendilerine deşifre ettiler” tabirleriyle eksik bir biçimde konum verildi. 

Halbuki laf konusu röportajda, Harun Kodalak’ın, örgütün silahlı terör örgütü olduğu yanında ehil haber ve dokümana sahip olduklarını açık açık söyleyip, bu istikamette örgütün eski değerli mensuplarından Kemalettin Özdemir’in de Çatı İddianameye giren beyanlarını hatırlattığı görüldü.Kodalak’ın cımbızlanarak kullanılan ve FETÖ’nün silahlı bir terör örgütü olduğu cihetinde soruşturma mercii olarak hiç kuşkularının bulunmadığını bu istikamette MİT Tırları hadisesiyle birlikte Kemalettin Özdemir’in tabirlerinin açık olduğunu söylediği açıklamalarının bir bütün olarak, “FETÖ’nün silahlı bir terör örgütü olduğuna inandıramıyorduk. Biz inanıyorduk da kamuoyunu inandıramıyorduk. İddianamemizde de bu argümanımızı destekleyecek bu türlü açık söylemek gerekirse, çok doyurucu doküman haber de bulamadık. Ne vardı? MİT Tırları hadisesi vardı, dimi, bu bize nazaran yerinde fakat kamuoyu yerinde görmüyor. Bir de çok değişiktir, iddianamede var bu, örgütün eski mensuplarından olup sonradan ayrıldığını söyleyen Kemalettin Özdemir, değerli bir isim bu biliyorsunuz, onun çatı iddianamesinde bizim tanık sıfatıyla sözü var. Soruşturma savcısı arkadaşımız ona sormuştu, evet demişti, bu örgütün silahlı ögeleri neler? O da demişti ki, yani bu minval üzere bir tabir tam ayrıntılara bakmadım ancak bu minval üzere şunları söylemişti: Bu örgütün silahlı kişisel bir güce gereksinimi yok ki. Örgütün esasen emniyet elinde askeri teşkilat elinde, bu örgütün silahlı gücü esasen bunlar demişti bize.Bu motamot iddianamede var. Münasebetiyle biz bunları delil kapsamında silahlı terör örgütü olarak sunduk. Ancak 15 Temmuz gecesi bu hainler, bizim kamuoyuna çok inandıramadığımız silahlı terör örgütü ögesini kendi kendilerine deşifre ettiler. Herkesin gördüğü üzere pak halkın üzerine, silahsız halkın üzerine bırakın tabancaları, otomatik silahlarla, helikopterden, uçaklarla saldırarak hakikaten ne kadar zalim bir silahlı terör örgütü olduklarını göstermiş oldular” halinde olduğu görüldü. 

Kodalak’ın, örgüt için silahlı terör örgütü olduklarını kendileri ifşa ettiler formundaki beyanının da Kemalettin Özdemir’in, örgütün silahlı ögeleri için TSK ve Emniyet’i işaret etmesi üzerine geliştiği çarpıtılan konuşmanını bütününden anlaşıldı.TR724 Haber sitesinin, 15 Temmuz gecesi verdiği gözaltı ve yakalama kararları ile FETÖ’cü darbecilerin TSK ve emniyet içinden daha geniş destek bulmasının önüne geçilmesi ve darbeci iradedeki direncin kırılmasında değerli bir rolü olan periyodun Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak’ı gaye alan haberinde FETÖ için hala “Hizmet Hareketi” sözünü kullanması da dikkatten kaçmadı. 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. FETÖ’cü TR724’ün Harun Kodalak’ın kelamlarını cımbızlayarak çektiği algı operasyonu çöktü için yorumda bulun

    FETÖ’cü TR724’ün Harun Kodalak’ın kelamlarını cımbızlayarak çektiği algı operasyonu çöktü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak FETÖ’cü TR724’ün Harun Kodalak’ın kelamlarını cımbızlayarak çektiği algı operasyonu çöktü için ilk yorumu yapabilirsin.