FETÖ’cü, tacizci Umut Özkırımlı’ya kimse dokunamıyor

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

Pınar Dinç Aralık 2017’de başlayan taciz vukuatları ve tacizci Umut Özkırımlı’ın hiçbir merci tarafından elle tutulur bir cezaya çartptırılmadığını içtimaî medya hesabından detaylı bir halde anlattı.

Dinç anlattıklarıyla bir devranlar Ensar Vakfı’ndaki tezlerle ilgili Müslüman camiayı tacizci ilan eden, Gezi’ye methiyeler nizam FETÖ’cü Umut Özkırımlı’nın ahlaksız yüzünü de ortaya çıkarmış oldu. 

İSVEÇ’TE BÜTÜN MERCİLER TACİZCİYE GÖZ YUMDU

Pınar Dinç’in 2018’de fakülteye resmi şikayetiyle başlayan süreç memlekette olabilecek en üst kurum Diskriminerings Ombudsmannen’e (Ayrımcılık Ombudsmanı) kadar çıkmasına karşın ne elle tutulur bir karar çıktı ne de Umut Özkırımlı’nın tacizleri bitti.

İşte Pınar Dinç’in 2,5 yıldır tacizci Umut Özkırımlı’ya karşı verdiği uğraş;

İki buçuk yıldır yaşadığım ısrarlı takip ve tacizden hareketle bir şeyler söyleyeceğim. Bunu yaparken dileğim kurumların cinsî taciz ve taarruza karşı düzgün soruşturma süreçleri belirleyip yürütmeleri ve mağdurların bu nizam ve beşerlerle uğraştan vazgeçmemesidir.

“BU KİŞİNİN BUNLARA MARUZ BIRAKTIĞI NE BIRINCI NE DE SON KADINIM”

İki buçuk yıldır ısrarlı takip ve taciz ediliyorum. Biliyorum ki bu kişinin bunlara maruz bıraktığı ne birinci ne de son hatunum. Tam da bu yüzden sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim: Susmuyorum. Korkmuyorum.

“TACİZLER ARALIK 2017’DE BAŞLADI”

Yaşadıklarım Aralık 2017’de başladı. Mart 2018’de daha çokça dayanamayarak fakülteye resmi şikayette bulundum. Soruşturma yürütüldü ve 1 Haziran 2018’de bu kişi tacizden yazılı ihtar aldı. Kararın bir kısmı şöyle:

MEVZUYU DEKANA DA ANLATTI

Karar sonrası bu mevzu kapanır sandım. Yanılmışım. Aldığım rahatsız edici bir e-posta sonrası fakülteye yine haber vermem gerekti ve 14 Eylül 2018’de Içtimaî Bilimler Fakültesi Dekanı bu insana benimle direkt ya da dolaylı muhabere kurmaması için bir e-posta gönderdi.

UĞRAŞI DEVAM EDİYOR

Biter sandım. Bitmedi. Ekim 2018’de onu karaladığım gerekçesiyle üniversiteye şikayet etti beni. Yaşadığım tüm travmalar yine tetiklendi. Zati tacizleri sürüyordu. Karşı şikayette bulundum. 2019’da karar çıktı. Ben aklandım. Ona tacizden aldığı ihtar hatırlatıldı.

HIKAYE AYRIMCILIK OMBUDSMANINA KADAR ÇIKTI

Bu arada üniversite ile ilişiği kalmadı. İsveç’te olabilecek en üst kurum Diskriminerings Ombudsmannen (Ayrımcılık Ombudsmanı) da inceledi üniversitede yürütülen soruşturmaları. Orada tüm sürecin detaylı özeti var. Bunun resmi evrakı de elimde. Biter sandım.

TEHDİT MEKTUPLARI GÖNDERDİ

30 Ocak 2019’da içi boş, korkutma hedefli bir mektup gönderildi bana bu şahsın avukatı tarafından. Yanıt vermedim. Uğraşımdan vazgeçmedim. On altı ay sonra, 15 Mayıs 2020 tarihli yeni bir mektup gönderildi adresime. İbretlik bir kısmını paylaşıyorum:

“POLİSE GİDEREK ISRARLI TAKİBE MARUZ KALDIĞIMI BİLDİRDİM”

Susturma ve korkutma gayeli bu mektup sonrası 29 Mayıs’ta polise giderek ısrarlı takibe maruz kaldığımı bildirdim, şikayette bulundum. Ismini hiçbir paylaşımımda geçirmediğim bu bireye ve avukatına istekli avukatlığımı üstlenen @feyzaltun bugün karşılık gönderdi.

“YAŞADIKLARIM BENİ NE KADAR YIPRATIRSA YIPRATSIN UĞRAŞTAN VAZGEÇMEYECEĞİM”

Başta söylemiştim, tekrar edeyim: Yaşadıklarım beni ne kadar yıpratırsa yıpratsın uğraştan vazgeçmeyeceğim. Dilerim bu savaş tüm meslektaşlarıma güç versin, nefes versin. Yalnız değiliz. Yalnız değilsiniz.

KAYNAK: HABER7

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. FETÖ’cü, tacizci Umut Özkırımlı’ya kimse dokunamıyor için yorumda bulun

    FETÖ’cü, tacizci Umut Özkırımlı’ya kimse dokunamıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak FETÖ’cü, tacizci Umut Özkırımlı’ya kimse dokunamıyor için ilk yorumu yapabilirsin.