Yeni Instagram rekoru kırıldı: Jennifer Aniston geçildi!

tarafından
2
Yeni Instagram rekoru kırıldı: Jennifer Aniston geçildi!

Instagram milyonlarca faal üyeye sahip dev bir medya platformu. Dünyaca ünlü bireyler ise platformda rekorlar kırabiliyor. Bildiğiniz üzere bir müddet evvel Instagram hesabı açan Jennifer Aniston, açtıktan sonra çok süratli bir formda takipçi kazanmış ve rekor kırmıştı. Artık ise onun rekorunu geçen bir isim var: Sir David Attenborough. İngiliz yayıncı ve tabiat tarihçisi Sir David Attenborough tam 4 saat 44 dakika içinde 1 milyon takipçiyi aşmayı başardı.

Daha evvel ünlü oyuncu Jennifer Aniston, 5 saat 16 dakika içinde 1 milyon takipçiyi geçerek rekor kırmıştı.

Yeni Instagram rekoru Sir David Attenborough hesabından geldi

Tabiat belgesellerindeki sesiyle hafızalara kazınan ve gezegeni kurtarma çalışmalarıyla bilinen Attenborough çevreciliği daha fazla bireye aşılamak için Instagram’a katıldığını yaptığı bir paylaşım ile duyurdu. Yaptığı birinci paylaşım yaklaşık 17 milyon görüntülendi ve artmaya devam ediyor.

Hesabın şu an prestijiyle 4 buçuk milyon takipçisi bulunuyor.

Attenborough’un birinci paylaşımında ise, son 60 yıldır televizyona ve radyoya çıktığını fakat Instagram’da birinci kere olduğunu lisana getirerek, bu hesap üzerinden tabiat hakkında paylaşımlar yapacağını aktarıyor. Yeni bağlantı tekniğini keşfettiğini söyleyen ünlü tabiat bilimci, Dünya’nın başının global ısınma üzere etraf problemleriyle kaygıda olduğunu söylüyor.

Kıtaların yandığından buzulların erimesine, mercan resiflerinin ve balıkların ölmesine değinen Attenborough, etraf felaketlerine yönelik insanların bilinçlenmesini toplumsal medya ayağını başlatmış oluyor.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

David Attenborough has spent a lifetime travelling, exploring the wild places of our planet and documenting the living world in all its variety and wonder. He’s also witnessed the damaged caused. Saving our planet is now a communications challenge. We know what to do, we just need the will. That’s why we want to share this message on Instagram. Because there is hope and together, we can inspire change. Social media isn’t David’s usual habitat so while he’s recorded messages solely for Instagram, like the one in this post, we’re helping to run this account. In case you’re wondering, ‘we’ are Jonnie and Colin and we worked with David on A Life On Our Planet. So, as well as sharing the messages he’s recorded especially for this account we’ll also post some exclusive clips and behind the scenes content. Stay tuned.

A Life On Our Planet (@davidattenborough)’in paylaştığı bir gönderi (24 Eyl, 2020, 2:00öö PDT)

Toplumsal medyanın birebir anda milyonlarca bireye ulaşan yapısını kullanmak isteyen Attenborough bu sayede Instagram’a dahil oluyor. Görüntüler paylaşarak etrafa yönelik dikkat çekmek isteyen 94 yaşındaki Attenborough’nun hesabını onun yerine Jonnie ve Colin isimli takımından bireyler yönetiyor.

Yeni Instagram rekoru Sir David Attenborough tarafından kırılmasını Guinness Rekorları da unutmuyor. Toplumsal medya üzerinden Attenborough’nun en süratli milyon takipçiye ulaşma rekorunu kırdığını duyurdu ve “Tebrikler Sir David” yazdı.