Yaklaşık 1.2 milyon TL! Mario için rekor fiyat!

tarafından
2
Yaklaşık 1.2 milyon TL! Mario için rekor fiyat!

Nintendo Entertainment System için piyasaya sürülen Üstün Mario Bros. 3 birçok kişiyi şaşırttı. Heritage Auctions tarafından satışa sunulan bu oyunun mühürlü kopyası, kendisine 62 bin dolardan alıcıyı bulmaya başladı.

Açık artırmaya 20 kişi ilgi gösterdi. Heritage, bu eseri bedelli kılan faktörün paketleme ile alakalı olduğunu belirtti. Çünkü rekor kıran bu sürüm için hazırlanan kapak görseli dünyada çok kişinin sahip olduğu bir gereç değil zira çok ender bulunuyor.

Harika Mario Bros. 3 Nintendo için ne kadara satıldı?

Paketlenme hali ve Wata Games isimli oyun derecelendirme kuruluşundan 9.2 puan alması (A+) sayesinde de dikkat çeken bu sürümün kapak görseline baktığımızda Mario’nun sağ eli ile “Bros.” sözünün bir ortaya geldiğini görüyoruz. 23 Ekim 1988 tarihinde oyuncuların beğenisine sunulan Muhteşem Mario Bros. 3’ün diğer versiyonları da var.

Daha evvel 38 bin 400 dolar karşılığında satılan ve Wata Games tarafından 9.0 (A) üzere yüksek bir nota layık görülen bir diğer Muhteşem Mario Bros. 3 sürümü gündeme damgasınu vurmuştu. Üstün Mario Bros. ise 114 bin dolara alıcı bulmuş ve satılmıştı.

Dün yapılan açık artırmada Üstün Mario Bros 3.’ün mühürlü kopyasına ödenen ölçünün 156 bin dolar olduğu duyuruldu. Bu ölçü tarihe geçti. 156 bin dolar şu anda 1.191.200,40 Türk lirasına tekabül ediyor.