Xiaomi kabul etti! Yeni MIUI 12 sürümü tehlike saçıyor

tarafından
2
Xiaomi kabul etti! Yeni MIUI 12 sürümü tehlike saçıyor

Yeni yayımlanan bir MIUI 12 güncellemesi maalesef Xiaomi kullanıcıları için tehlike saçıyor. Geçen ay MIUI 12 yüzünden batarya konusunda problemler yaşadığını söyleyen birçok kişi, istediği yazılımsal dayanağı bir türlü elde edemiyor.

Çinli firmanın bu yazılım aracılığı ile tasarımsal değişikliklere odaklanması güzel karşılanmadı. Çünkü kullanıcılara nazaran önceliğin kusursuz bir tecrübenin sağlanmasına verilmesi gerekiyor. MIUI 12.2.1.0 güncellemesinin getirdiği yenilikler neden sıkıntılı ve sorun ne ile ilgili?

MIUI 12 güncellemesi Xiaomi modelleri için neden tehlikeli?

Android 11 tabanlı olan yeni yazılımın kamera uygulamasını yeni modlar ile donattığı duyurulmuştu fakat bu modlar yüzünden stabilizasyon problemleri meydana gelmeye başladı. Xiaomi artık MIUI 12.2.1.0 isimli yazılımın yüklenmesini tavsiye etmiyor.

Redmi K30, Mi 10 ve Mi 10 Pro kullanıcıları bu yazılım yüzünden ikinci SIM eşliğinde İnternet’e bağlanamadığını söyledi. Ayrıyeten şarj süreci sırasında ekranın dokunmatiği bozulabiliyor ve oyunlarda düşük FPS zahmeti baş gösteriyor.

Bataryanın çok çabuk bittiğini belirten Xiaomi kullanıcıları, ekran manzarası alındığı sırada telefonun yavaşladığını ve çok ısındığını tabir etti. MIUI 12.2.1.0 sayesinde yayımlanan yeni kamera modlarının gece çekimleri, gökyüzü çekimleri, tabiat çekimleri ve parlaklık üzere kıymetli mevzularda çok uygun avantajlar sağladığı belirtildi.

Xiaomi şimdilik bu güncellemenin dağıtımını durdurdu. Milyonlarca kişi Çinli firmanın bu bahis hakkında yapacağı açıklamaya odaklanmış durumda. Önümüzdeki günlerde neler olacağını göreceğiz.