WhatsApp Çoklu Aygıt Özelliğinden Yeni Ekran Manzaraları

tarafından
2
WhatsApp Çoklu Aygıt Özelliğinden Yeni Ekran Manzaraları

WhatsApp, bir müddettir çoklu aygıt özelliği üzerinde çalışıyor ve bu özellik, WhatsApp’ın şu ana kadar yayınlamış olduğu en değerli özelliklerden biri olacak. Şimdi geliştirme ve ön test evresinde olan özellik ile WhatsApp hesabınızı akıllı telefonunuzun bağımsız bir biçimde bilgisayar, tablet ya da farklı bir aygıtta kullanabileceksiniz.

WaBetaInfo tarafından aktarılan bilgilere nazaran WhatsApp’ın çoklu aygıt özelliği artık son test etabına gelmiş durumda. Birebir WhatsApp hesabının dört farklı aygıtta kullanılabilmesine imkan sağlayacak özellik ile ilgili hala üzerinde çalışılması gereken noktalar bulunsa da özelliğin büyük ölçüde hazır hale geldiği söz edildi.

Kelam konusu özellik ile ilgili olarak paylaşılan ekran imajı, WhatsApp masaüstü uygulamasının kayıtlı bildirileri akıllı telefondan indirdiğini ve bu sürecin uçtan uca şifrelendiğini gösteriyor. Bu süreç gerçekleştikten sonra akıllı telefonunuz kapalı olduğunda ya da internete bağlı olmadığında dahi masaüstü uygulamasından WhatsApp’ı kullanmaya devam edebileceksiniz.

‘Bağlı cihazlar’ olarak isimlendirilen özelliğin taşınabilir uygulamadaki ekran imgesine baktığımızda ise ‘Diğer aygıtlarda WhatsApp kullanın’ halinde bir başlık ve “Tarayıcınız, bilgisayarınız ya da Facebook portal üzerinden bildiri gönderin ya da alın” açıklamasını görüyoruz. (Facebook portal, Facebook’un ABD ve Avrupa’da satışa sunduğu akıllı ekranı)

Bu açıklamanın çabucak altında bulunan ‘Yeni bir aygıt bağla’ butonuna tıkladığınızda WhatsApp hesabınızı bağlamak istediğiniz aygıtı seçip suram sürecini yapabileceğiniz bir ekran ile karşılaşıyorsunuz. Lakin şimdi heyetim ekranının ekran manzaraları paylaşılmış değil.