The Elder Scrolls 6 hakkında değişik gelişme!

tarafından
1
The Elder Scrolls 6 hakkında değişik gelişme!

Bethesda’nın geliştirmekte olduğu The Elder Scrolls 6 hakkında değişik bir açıklama yapıldı. Microsoft’un Bethesda’nın ana şirketi olan ZeniMax Media’yı almasının akabinde, tüm şirketlerin sahip olduğu oyunların hakları Microsoft’a geçmiş oldu. Kotaku, kazandığı bu avantajla Phil Spencer’a sorular yöneltti.

The Elder Scrolls 6, Xbox için özel olabilir

Kotaku röportajında, Microsoft oyunlarının lider yardımcısı olan Phil Spencer’a, Microsoft’un Bethesda’nın ana şirketi olan ZeniMax’ı ve id software’i satın alması hakkında sorular sordu. Spencer’a yöneltilen en değerli “PlayStation’da Elder Scrolls 6 satmazsanız 7,5 Milyar Dolarlık bir yatırımı telafi etmek mümkün mü ?” sorusuna, Spencer süratli bir formda “Evet” karşılığını vermiş.

Spencer bu yanıtına çabukla, ” bu şirketleri satın almamızın nedeni, çıkacak olan oyunları kendi platformumuza özel kılmak değil” biçiminde bir ekleme yapmış. Ne kadar bu türlü bir fikrimiz ve planımız yok deseler de, satın aldıkları şirketlerin oyunlarını Xbox ve PC‘ye özel yapmak üzere bir fikirleri olabilir. Sonuçta konsol sattıracak bir çok oyuna sahipler ve bu fırsatı güzel bir formda değerlendireceklerdir.