Snapchat, TikTok özelliği ile gündemde

tarafından
3
Snapchat, TikTok özelliği ile gündemde

Amerika pazarında rekabet için çalışmalara devam eden Snapchat, TikTok ve Instagramda bulunan müzik ekleme özelliğini kullanıcılar ile buluşturacak. Başka ülkelerde de eski popülerliğine geri dönmek isteyen firma, daha fazla yenilik ile kullanıcıların karşısına çıkacağını açıkladı.

Snapchat müzik ekleme özelliği ile gündemde

Güncelleme sayesinde kullanıcılar Snap çekmeden yahut çektikten sonra müzik ekleyebilecek. Warner Music ve Universal Music şirketlerinin de dahil olduğu birkaç firma ile anlaşan Snapchat, kullanıcıların uygulamada daha fazla vakit geçirmesini hedefliyor.

Yeni özellik şimdilik yalnızca Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunuldu. Şirket yetkilileri müzik ekleme özelliğinin sonbahar aylarında tüm ülkeler için kullanılabilir olacağını açıkladı.

Snapchat, her ne kadar rakiplerinin gerisinde olsa da yeni özellik sayesinde birtakım ülkelerde kullanımın artacağı düşünülüyor. Bilhassa Instagram’da sıklıkla kullanılan müzik ekleme özelliği birçok sanatçı ve müzik şirketi tarafından yeni gelir modeli olarak görülüyor.

Şirket yetkilileri, ” Müzik sanayisi ile olan bağlarımızı geliştiriyoruz. Ayrıyeten prodüktörler ve müzik muharrirleri dahil olmak üzere müzik ekosisteminin kesimi olan herkesin kar elde etmesi için elimizden geleni yapıyoruz. ” tabirlerini kullandı.