Realme iki yeni telefon ile karşımıza çıkabilir!

tarafından
2
Realme iki yeni telefon ile karşımıza çıkabilir!

Realme de öbür Çin merkezli teknoloji devleri üzere faal bir formda aygıtlarını piyasaya sürmeye devam ediyor. Geçen hafta ortaya çıktığı kadarıyla ekim ayında Realme UI 2.0 ile yeni bir telefonun geleceği söylenmişti. Bunun akabinde Realme Q serisi olduğu aktırılan bu telefonun resmiyet kazanacağı tarih muhakkak oldu.

Realme Q serisi hakkında bildiklerimiz

Geçen hafta, RMX2173 ve RMX2117 model numalarına sahip iki telefon TENAA tarafından onaylanmıştı. RMX2173 model numarasına sahip olan telefonun özellikleri Realme X7’ye benziyor. Bu yüzden Realme X7 Lite olarak karşımıza çıkabilir. Bununla birlikte bu model numarasına sahip telefonlar Realme Q serisine ek olarak piyasaya sürülecek.

Realme Q serisinin karşımıza birinci olarak 2019 yılında çıktığını söylemek mümkün. Realme 5 Pro olarak isimlendirilen telefonun bu yıl gelecek ve üstteki model numaralarına sahip telefonlarının Realme Q2 olarak konumlandırılacağı aktırılıyor.  13 Ekim tarihinde tanıtılması bekleniyor.

Realme Q2 ve özellikleri için söylenenler

Telefonun ekran tarafında 20: 9 en uzunluk oranı sunulacak bunun yanında 6,43 inç S-AMOLED delikli full HD Plus ekran yer alacak. Realme Q2, 160,9 x 74,4 x 8,1 mm boyutlarında ve 175 gram yükünde olacak. Telefonun güvenliği ise ekrana yerleştirilen parmak izi sensörü ile karşılanacak.

Telefonun kameralarının ise şu formda olması bekleniyor: Ön kamera 16 Megapiksel, art ana kamera 48 Megapiksel, ikinci kamera 8 Megapiksel, üçüncü ve dördüncü kameraların ikisi de 2 Megapiksel.

Çift hücreye sahip olacağı kestirim edilen telefonun bu noktada 65W şarj takviyesine de mesken sahipliği yapacağı söylenenler ortasında yerini alıyor. Telefonun gücü ise 2.4GHz sekiz çekirdekli ve 6 GB RAM’den gelecek.