PS5’in 5 yıllık satış varsayımı açıklandı!

tarafından
2
PS5’in 5 yıllık satış varsayımı açıklandı!

Sony’nin bu yılki PS5 için maksadı, mali yıl sonuna kadar 15 Milyon satmak istemesi olarak karşımıza çıkıyor. Hayli sıkıntı duruyor ancak pazar araştırmaları bunu gerçekleştireceğini söylüyor. Sony’nin asıl emeli PS4’ün birinci yılındaki satış muvaffakiyetini geçmek.

PS5’in 300 Milyon’dan fazla satması bekleniyor

Rakuten Menkul Değerler Ekonomik Araştırma Enstitüsü’ndeki Japon analist Norio Imanaka yayınladığı bir makalede, PlayStation 5‘in önümüzdeki 5 ile 6 yıl içinde 300 Milyon’dan fazla satmasını bekliyor. Imanaka’ya nazaran PlayStation 5 ilerleyen vakitlerde bir çok e-spor oyuncusunun vazgeçilmezi olacak. E-spor konusunda PC ön pozisyondayken PlayStation 5, e-sporcuların vazgeçilmezi olacak. Imanaka bu durumu şöyle özetliyor.

NBA hayranlarının Nike‘tan ayakkabı beklediği üzere, e-spor oyuncuları da Sony‘den PlayStation 5 bekleyecek. Imanaka makalesinde, ” PlayStation 5 günümüzde profesyonel oyuncular için değil tıpkı vakitte amatör e-sporcular ve oyunları baş dağıtmak için oynayan insanlara süratli ve gelişmiş görüntü sürece yeteneği sunuyor. Bu yüzden PlayStation 5 e-spor için uluslar ortası mecrada PC‘nin yerini alacak. Bu gelişim PlayStation 5‘in satış sayılarına ziyadesiyle yansıyacaktır” açıklamasını yaptı. Makalenin devamında Imanaka satış sayısını bir üst düzeye çıkararak PS5’in aygıt ömrü boyunca (bu mühlet 10 yıl olarak varsayım ediliyor) 600 – 700 Milyon adet satacağını argüman etti.