PS5 siparişi verdi kutudan pilavlık bulgur çıktı!

tarafından
3
PS5 siparişi verdi kutudan pilavlık bulgur çıktı!

İngiltere‘de yaşayan birçok oyumcu Amazon üzerinden PlayStation 5 aldı. Kargoları da kendilerine ulaştı lakin acı gerçek kutu içerisinden çıktı. Evet, yalnızca ülkemizde oluyor bildiğimiz bir olay daha yurt dışında yaşandı. PS5 kutusundan pilavlık bulgur çıktı.

PS5 siparişi verdi kutudan pilavlık bulgur çıktı!

Xbox Series X ve PlayStation 5 piyasaya sürüldü lakin değişik olayların arkası ardı kesilmiyor. İki konsol ortasında tercihini PlayStation 5‘ten yana kullanan İngiltere’deki oyuncular hayatlarının şokunu yaşadı.

Amazon üzerinden yeni kuşak PS5 konsolunu alan oyuncular, siparişlerini sıkıntısız bir biçimde teslim aldı. Büyük bir heyecanla kutu açılışı yapanlar büyük bir şokla karşılaştı. Eurogamer‘ın haberine nazaran kutunun içerisinden PS5 değil pilavlık bulgur çıktı.

Kutudan çıkan farklı şeyler yalnızca bulgurla da hudutlu değil. Twitter ve Reddit’te gündem olan olayda kutu içerisinden evcil hayvan maması, ayak masajı aleti, NERF oyuncak tabanca üzere farklı eserler çıktı. İşin bir öteki boyutunda ise kutularda Amazon’a ilişkin bir bant yerine sıradan bir bant bulunuyor olmasıydı.

Bu farklı olaylar silsilesinin akabinde Amazon’dan bir yetkili Eurogamer’a açıklama yaptı. Bu kişi, bu olayın siparişlerin küçük bir kısmında yaşanmadığını belirterek temel olarak ne yaşandığını anlamak için araştırma yaptıklarını söyledi. Ayrıyeten müşterilere de gerçek siparişlerinin ulaştırılması için 48 saat beklemelerini rica eden Amazon yetkilisi, mağdur olan şahıslara çeşitli ikramlar sunulacağını da açıkladı.