PS5 çıkış oyunları neler olacak ?

tarafından
2
PS5 çıkış oyunları neler olacak ?

Sony ile Microsoft ortasındaki konsol rekabeti uzun yıllardır devam etmekte. PS5, çıkış oyunları ile bu rekabeti daha çekişmeli hale getirebilir. Konsolların çıkışları ile birlikte onlar için özel olarak geliştirilmiş oyunlar konsolların satışlarında büyük bir tesire sahip oluyor. 

PS5 çıkış oyunları ile satış başarısı yakalayabilir

Bu oyunlar çoklukla o konsollara özel olarak geliştirilir. Bu sayede daha fazla konsol satılır. Hatta birtakım oyunlar vardır ki konsolların çıkışından yıllar sonra piyasaya sürülse bile konsol sattırmaya devam eder. Örneğin PS4, 2013 yılında piyasaya sürülmüştür ve PS4’ün çıkışından 3 yıl sonra piyasaya sürülen Uncharted 4: A Thief’s End çok fazla sayıda PS4’ün satılmasına neden olmuştur.

Ne yazık ki Xbox Series X’için geliştirilen Halo Infinite 2021 yılına ertelendi ve konsolun çıkışında onun için özel geliştirilen Halo Infinite olmayacak.

PS5 tarafında ise Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Demon’s Souls Remake, Sackboy: A Big Adventure, Destruction All-Stars ve son olarak da her PS5’in içerisinde yüklü olarak gelen Astro’s Playroom yer alacak. Yalnızca bu açılış oyunları için fikirlerini değiştirecek oyuncular olacak. Xbox tarafıysa Game Pass ile Sony’i zorlamaya çalışıyor.

GameIndustry ile yaptığı röportajda konuşan SIE lideri ve CEO’su Jim Ryan, PS5’in sahip olduğu çıkış oyunlarının bir evvelki konsol olan PS 4 çıkış oyunlarından daha güçlü ve avantajlı olduğunu belirtti.

PS5, 12 Kasım’da Kuzey Amerika, Japonya, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de. 19 Kasım’da da dünyanın geri kalanında satışa sunulacak.