PlayStation için Game Pass gibisi abonelik müjdesi!

tarafından
7
PlayStation için Game Pass gibisi abonelik müjdesi!

Sony ve Microsoft yeni jenerasyon oyun konsollarını pek çok ülkede satışa sundu. Konsolların oyuncu bilgisayarlarına karşı en büyük avantajı olan fiyat performans istikrarı, mevzu oyun fiyatlarına gelince bozuluyor. Microsoft’un bu dengeyi korumak için sunduğu Game Pass sistemi ile birçok oyuna makul bir fiyatla erişebiliyoruz. PlayStation için Game Pass gibisi bir sistemin gelip gelmeyeceği Sony tarafından cevaplandı.

PlayStation için Game Pass gibisi bir hizmet gelecek

Sony’nin CEO’su Jim Ryan, katıldığı bir röportajda oyun fiyatları hakkında konuştu. Konsol oyunlarının değerli olması nedeniyle Xbox’ta olduğu üzere PlayStation’a da abonelik ile oyun oynama sisteminin gelmesi oyuncular tarafından bekleniyordu. Ryan, bu abonelik sistemine ayrıntılı bir biçimde değinmese de şu sözleri kullandı: “Aslında bu husus hakkında duyurularımız var ancak vakti bugün değil.”

Sony CEO’sunun bu husus hakkında açık bir kapı bırakması bile oyuncuları sevindirdi. Konsolların oyun fiyatları ülkemizde cep yakıyorken oyuncular doğal olarak Game Pass sistemi için Xbox’ı tercih edebiliyor. Ayda 29.99TL ödeyerek 100’den fazla oyuna erişmenizi sağlayan sistem bilhassa ülkemiz oyuncuları için hayli karlı görünüyor. Sistemin sağladığı oyunlar içerisinde Xbox Game Studios tarafından geliştirilen yeni oyunlar da bulunuyor.

Sizce Game Pass gibisi bir abonelik sisteminin oluşturulması konsol satışlarına nasıl tesir eder?