EA Origin’in yerini alacak olan uygulama duyuruldu

tarafından
3
EA Origin’in yerini alacak olan uygulama duyuruldu

Electronic Arts (EA)’ın kendi yapımlarını sunduğu oyun platformu Origin için artık yolun sonu geldi diyebiliriz. GamesBeat’in verdiği habere göre EA Desktop adını alacak olan yeni masaüstü uygulaması sayesinde firma kendi markalarından olan EA Play’in de gelirlerini 2 katına çıkartmayı hedefliyor.

EA Desktop Origin’in yerini alıyor

Uygulamasını yeni nesil PC oyun platformu olarak tanımlayan firma, oyuncuların EA Desktop’u kullanarak sisteme dahil olan EA Play, EA Access ve EA Pro’ya üye olmalarının da imkanını sağlayacak. Tıpkı Origin’de olduğu gibi oyuncular satın aldıkları yapımları bilgisayarlarına indirip abonelikleri devam ettiği sürece oynayabilecek.

Bu yeniden markalama stratejisi aracılığıyla EA, Origin ismini tamamen tarihin tozlu raflarına gönderecek. GamesBeat’e açıklamalarda bulunan EA Başkan Yardımcısı Michael Blank, yeni uygulamanın Origin’e kıyasla daha hızlı olacağını ve kullanıcılara rahat bir imkan tanıyacağının altını çizdi. 2011 yılında piyasaya çıkan Origin, yıllardır çok yavaş bir platform olmasıyla tepki çekiyordu.

EA Origin için yolun sonunun resmi olarak ne zaman geleceği belli değil. Ancak aktarım gerçekleştiğinde oyuncular hesaplarını EA Desktop’a aktarabilecek.