Atari, kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor!

tarafından
1
Atari, kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor!

Atari, 1972 yılında kurulan, görüntü oyunları sanayisinde en çok yer almış şirketlerden birisidir. Atari 2600 ile birçok meskene giren şirket büyük bir muvaffakiyet elde etmiştir. Bu konsol ile tüketicilere 1000‘den fazla oyun sunmuştur. Atari konsollarına üretilen bir çok oyun farklı geliştiricilere aittir.

Atari bu ayın sonunda kendi kripto parasını piyasaya sürecek

Atari Token, 29 Ekim‘den itibaren Bitcoin.com üzerinden satışa sunulacak. Her bir Atari Token 25 Cent‘ten fiyatlandırılacak ve başlangıçta 1 Milyon Dolar bedelinde sabit bir jeton hududu yatırımcılara sunulacak. Atari, ” Maksadımız, görüntü oyunu sanayisi için olabildiğince çok platform ve kullanıcı tarafından kullanılabilen bir jeton oluşturmaktır. Akıllı platformlar, oyunlar ve kumarhane oyunları ağlarından başlayarak daima olarak kullanım senaryoları geliştiriyoruz.” açıklamasını yaptı.

Atari geçen ayın sonlarında yaptığı açıklamada, yeni PC / Konsol hibriti aygıtının birinci versiyonu olan Atari VCS‘nin çok yakında geliştiricilere gönderileceğini belirtmişti. Şirket ayrıyeten kendi web sitesi üzerinden bu hibrit aygıtı 389,99 Dolar’lık bir fiyat etiketi ile satıyor.

Microsoft ve Sony üzere rakiplere sahip olan Atari, bu usul bir hibrit aygıtla, iki dev şirkete karşı nasıl uğraş edecek bilinmiyor fakat Atari bu konsolu ile daha farklı bir amaç kitleye hitap etmeyi amaçlıyor.