AMD RX 6000 ekran kartı ortaya çıktı!

tarafından
3
AMD RX 6000 ekran kartı ortaya çıktı!

Geçtiğimiz günlerde AMD tarafından yeni işlemci ve ekran kartlarının açıklanacağı tarihler belli oldu. Bu olayın üstüne bazı test sonuçları ortaya atılmıştı. NVIDIA RTX 2080 Ti ile aynı performansı gösteren yeni RX 6000 olduğu söylenen kart serisi hakkında yeni bir detay daha ortaya çıktı. AMD RX 6000 ekran kartı özellikleri şekilleniyor!

AMD RX 6000 ekran kartı serisinin detayları belli oluyor!

Ortaya çıkanlara göre AMD resmi Twitter hesabında RX 6000 serisinden bir kart modeli paylaştı. Aynı paylaşımda AMD’nin açıklamalarında; “Yeni Radeon RX 6000 serisinin tasarımına ilk kez göz atın. Yaklaşan @AMD # RDNA2 grafik kartlarımız yepyeni bir soğutucu tasarıma sahip olacak” şeklinde ifade paylaşıldı.

Yeni ekran kartı, referans model olmasına rağmen üç adet fana sahip. Kartın üç fana sahip olması, soğutma performansı açısından önemli bir detay olsa da, kartı henüz test etmediğimiz için, “Acaba çok mu ısınıyor?” sorularını da beraberinde getirdi.

Yeni erkan kartı serisinin yüksek performans sunacağı belli, fakat bu performansın detayları henüz bilinmiyor. Yeni serinin detayları için, 28 Ekim tarihini beklememiz gerekiyor.