Atakum AİHL’den büyük başarı

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarına, Atakum Anadolu İHL Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erkan Tuzcu danışmanlığında katılan 11. sınıf öğrencisi Taha Ensar Kukul, 2. aşamayı da büyük bir başarı ile tamamlayarak gümüş madalya aldı. 

Bu başarı ile birlikte Taha Ensar, Ulusal Bilim Olimpiyatlarında girdiği ilk lisans yerleştirme sınavı sonucuna göre alanıyla ilgili bölümleri tercih etmesi durumunda ek katsayı hakkından yararlanacak ve ayrıca üniversite hayatı boyunca aylık 1000 TL devlet bursu alacak. Girdiği üniversite sınavında ilk 5 bine girmesi durumunda alacağı burs aylık 3000 TL olacak. 

Bu büyük başarı ile ilgili olarak söz alan Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erkan Tuzcu, “Son 3 yıldır okulumuzda Robotik ve Yazılım alanlarında çalışmalar yapmaktayız. 2019 yılında okul olarak ilk defa katıldığımız MEB Robot yarışmalarında Tasarla ve Çalıştır kategorisinde katılımcı 200 takım arasında 9. olduk. Yine Teknofest 2019 Robot Yarışmalarında Türkiye 4. olarak okulumuz ve ilimiz adına büyük başarılar elde ettik. Çok büyük emek ve fedakarlıklarla yürüdüğümüz bu yolda çalışmalarımızın karşılığını almak bizleri çok mutlu etmekte, gururlandırmakta, öğrencilerimiz ve ülkemiz geleceği adına doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Bu takımın önemli değerlerinden biri olan öğrencim Taha Ensar’ın kısa bir çalışma zamanında gösterdiği bu büyük başarı O’nun potansiyelinin bir yansımasıdır. Ve şundan eminki gelecekte çok daha büyük başarılarla adından söz edeceğimiz bir kişidir. Öğrencimin bu günlere gelmesinde katkı sağlayan başta ailesi olmak üzere, emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımı tebrik ediyor, yolunun ve bahtının açık olması diliyorum” ifadelerini kullandı.

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Taha Ensar KUKUL’un bu başarısı tüm öğrencilere örnek olmuş, azimli ve disiplinli çalışma ile hayallerin gerçek olabilieceği göstermiştir.

Okul müdürü Zahit Köseoğlu, “Evladımızı tebrik ediyor yetişmesinde katkısı olan başta Erkan Tuzcu Bey olmak üzere herkesi kutluyorum. Dünya okulu olmak vizyonu ile yola çıkan okulumuzun bu ve benzeri konularda başarıları artarak devam etmektedir. Her alanda en iyi bireyleri yetiştirmeyi Hedef edinen okulumuz için emek veren katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları, Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen ve  lise öğrencilerinin temel bilimler ve bilgisayar alanlarına ilgilerini artırmak ve öğrencilerin Ulusal Bilim Olimpiyatlarına hazırlaması ve Uluslararası/Bölgesel Bilim Olimpiyatlarına katılımlarını sağlama amacı taşıyan bir programdır. 1. Aşama, Yaz Kampı, 2. Aşama, Kış Kampı ve Takım Seçmeleri, Takım Kampları aşamalarından oluşan programda 2. aşamayı başarıyla geçen öğrenciler altın, gümüş ve bronz madalya ile ödüllendirilir ve TÜBİTAK tarafından üniversite öğrenimleri süresince burs ile desteklenirler.

KAYNAK: HABER7

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Atakum AİHL’den büyük başarı için yorumda bulun

    Atakum AİHL’den büyük başarı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Atakum AİHL’den büyük başarı için ilk yorumu yapabilirsin.