Arda’nın Barcelona macerası resmen sona erdi

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

2015 yılında Atletico Madrid’den Barcelona’ya 34 milyon euro’ya aktarım olan Arda Turan’ın Katalan ekibiyle olan kontratı 30 Haziran itibarı ile sona erdi.

 

 

İspanyol gazeteleri Arda Turan’ın Barcelona kariyerini “Her iki tarafın da bir an evvel unutmak isteyeceği tipten bir birliktelikti” olarak nitelendirirken 33 yaşındaki oyuncu artık bonservisi elinde bir futbolcu haline geldi.

Sport gazetesi Arda Turan için ayırdığı bucağında herşeyin büyük umutlarla başladığını ve Turan’ın 6 ay oynamamayı göze alarak Barcelona forması giydiğini hatırlatarak beklentilerin münhasıran saha dışı vukuatlar nedeniyle sona erdiğinin altını çizdi. Valverde idaresindeki Barcelona’dan 2018 yılında ayrılık kararı alan Arda Turan Ocak ayında 2,5 yıllık itilaf ile Başakşehir’e kiralanmıştı.

 

 

BARCELONA GERİ ÇAĞIRMADI

Başakşehir’deki kariyeri de beklenen müddetin dışında kalarak 2020 Ocak ayında sona ermiş ve Barcelona tarafından da idmanlara dahi çağrılmayan Arda Turan mukavelesinin sona ermesini beklemişti ve o gün geldi çattı.

Arda Turan 33 yaşında ve 6 aydır rastgele bir kadroyla idmanlara katılmadan yeni aktarım devrinin açılmasını bekliyor. Arda Turan geçtiğimiz devre arası aktarım devrinde altyapısından yetiştiği Galatasaray kulübü ile mutabakata yaklaşmış lakin resmi imzalar atılmamıştı.

Arda Turan Barcelona kariyerinde formda olduğu devirde çok da azımsanmayacak seviyede forma bahtı bulmuş ve çıktığı 55 maçta 15 gol 11 asist üretmişti.

KAYNAK: SPORX

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Arda’nın Barcelona macerası resmen sona erdi için yorumda bulun

    Arda’nın Barcelona macerası resmen sona erdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Arda’nın Barcelona macerası resmen sona erdi için ilk yorumu yapabilirsin.