Osmanlı silahları sergisi açıldı

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

Sergide, Osmanlı Devleti zamanında ve Kahramanmaraş’ın kurtuluş destanında kullanılmış tüfek, tabanca, ok ve yay ile birbirinden farklı tasarımla üretilmiş tarihi silahlar yer alıyor.

 

 

Sergiye tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz

Osmanlı Silahları Sergisi açılışında konuşan Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Halil Avşar “Burada ecdadımızın milli mücadelede kullandığı silahlar sergileniyor, hepsi ince işçilikle yapılmış, birçoğu o günden bugüne sapasağlam duran birçok eser. Kahramanmaraş’ımızın Milli Destanı’nın 100.yılında güzel etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bu sergiye tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.

 

 

Ecdadımızın hatıralarını yaşatıyoruz

Kögderkut Gençlik ve Spor Kulübü Dernek Başkanı Mustafa Mengür ise ” Kahramanmaraş’ın Kurtuluşunun 100.yılını anıyoruz. Bu etkinliğe desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanlığımıza, Kahramanmaraş Valiliğimize, Büyükşehir Belediyemize ve Sivil Toplum örgütlerimize teşekkür ediyorum. Buraya geleneksel ok, yay, kılıç, kalkan ve Kahramanmaraş’ın Kurtuluşunda kullanılan silahlarımızı, tabancalarımızı getirdik. Güzel bir sergi olduğuna inanıyorum. Şu an sergi alanımızda 12 adet silahımız, 14 adet tabancamız, 8 adet yayımız, 5 adet kılıcımız, çok sayıda okumuz ve alp elbiselerimiz var. Aynı zamanda Alp kıyafetlerini giymiş genç arkadaşlarımız bulunuyor. Alplerimizle geldik ecdadımızın hatıralarını yaşatıyoruz. Bütün Kahramanmaraş halkımızı bu sergiye bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Osmanlı silahları sergisi açıldı için yorumda bulun

    Osmanlı silahları sergisi açıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Osmanlı silahları sergisi açıldı için ilk yorumu yapabilirsin.