Nepal’de bir kişide yeni tip koronavirüs görüldü

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

Nepal’de bir kişide, Çin’in Vuhan şehrinden yayılan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) görüldü.

Ulusal basında çıkan habere göre; Nepal Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüs salgınının Vuhan’dan dönen Nepalli bir öğrencide görüldüğü belirtildi.

Öğrenciden alınan numunelerin incelenmesi için Hong Kong’a gönderildiği ifade edilen açıklamada, laboratuvar sonuçlarının pozitif olduğu bildirildi.

Açıklamada, Tribhuvan Havalimanı’nda 3 kişide daha yeni tip koronavirüse benzer semptomlar tespit edildiği, bu vakaların da Hong Kong’da inceleneceği kaydedildi.

Virüsün yayılmasını önlemek için tüm hazırlıkların yapıldığına işaret edilen açıklamada, Çin’den gelen tüm yolculardan sağlık bilgisi isteneceği kaydedildi.

Çin’deki salgında 26 kişi hayatını kaybetti

Çin’de 12 Aralık’ta Hubey eyaletinin Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsle bağlantılı dünya genelindeki 902 vakanın 887’si bu ülkede tespit edildi. Çin’deki ölü sayısı ise 26’ya yükseldi.

NCoV’in ilk belirtileri yüksek ateş, boğaz ağrısı, öksürük, nefes darlığı, solunumda zorluk ve ishal şeklinde ortaya çıkarken; virüs ileri safhalarda zatürre ve böbrek yetmezliğine neden oluyor, nihayetinde ölüme yol açabiliyor.

Kaynak : https://www.internethaber.com/nepalde-bir-kiside-yeni-tip-koronavirus-goruldu-2078401h.htm

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Nepal’de bir kişide yeni tip koronavirüs görüldü için yorumda bulun

    Nepal’de bir kişide yeni tip koronavirüs görüldü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nepal’de bir kişide yeni tip koronavirüs görüldü için ilk yorumu yapabilirsin.