Korona virüsünün tedavisi ile ilgili flaş gelişme! İyileşme var deniliyor

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

ÇİN’de ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan öldürücü salgın korona virüsü için Tayland’da HIV ve gripte kullanılan ilaçların karışımıyla tedavi uygulanması sonucu bu hastalarda iyileşme görüldüğü öne sürüldü.

Bangok’daki Rajavithi Hastanesinden doktorlar, yeni tip koronavirüs tespit edilen kişilere HIV ve grip ilaçlarından oluşan bir karşım uyguladı.

Tedaviden 48 saat sonraki sonuçlarda, virüsten etkilenenlerin sağlık durumunda iyileşme görüldüğü vurgulandı.

Durumunda 10 günde iyileşme görülenler arasında Vuhan’dan gelen 70 yaşındaki Çinli bir kadının da bulunduğu aktarıldı.

Tedavide, antiHIV ilaçları “lopinavir” ve “ritonavir” ile grip ilacı “oseltamivir”nın karışım olarak kullanıldığı bilgisi paylaşıldı.

“Test sonuçları, 48 saat sonra pozitiften negatife döndü”

Rajavithi Hastanesi doktorlarından Kriangska Atipornwanich, bunun virüsün tedavisi için kesin bir yöntem olmadığını ancak hastaların durumunda iyileşme sağladığını söyledi.Söz konusu yöntemin, yeni tip koronaviste uygulanacak kesin bir tedavi yönetimi olup olmadığını belirlemek için daha fazla çalışma yapılması gerektiğine işaret eden Atipornwanich, “Bu karışımı uyguladıktan 48 saat sonra test sonuçları pozitiften negatife döndü.” dedi.

Tayland Sağlık Bakanlığıyla yarın yapılacak değerlendirme toplantısının ardından karışımın, diğer hastalara da uygulanabileceği belirtiliyor.

Tayland’da 19 yeni tip koronavirüs vakasına rastlandı. Bunlardan 8’i tedavilerinin ardından taburcu edilirken, 11’inin tedavisi devam ediyor.

Çinli sağlık yetkililerinin de yeni tip koronavirüs tedavisi için HIV ve grip ilaçlarını kullandığı biliniyor.

Kaynak : https://www.internethaber.com/korona-virusunun-tedavisi-ile-ilgili-flas-gelisme-iyilesme-var-deniliyor-2080023h.htm

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Korona virüsünün tedavisi ile ilgili flaş gelişme! İyileşme var deniliyor için yorumda bulun

    Korona virüsünün tedavisi ile ilgili flaş gelişme! İyileşme var deniliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Korona virüsünün tedavisi ile ilgili flaş gelişme! İyileşme var deniliyor için ilk yorumu yapabilirsin.