‘Gündüz Gece’ ekibi bu hafta, Gürcü lezzetleriyle dolu İzmit’te

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta şehrin karmaşasından kaçıp Karadeniz havasını solumak isteyenlerin adresi İzmit’ten evlere konuk olacak.  

Kürşat İzmit’te ilk olarak Gölcük’e gitti. Burada tarihi evleri gezen Gündüz Gece ekibi İzmit’in eski çağlara kadar uzanan köklü tarihi hakkında bilgi aldı. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı Gürcülere has oyunların sergilendiği halk oyunları merkezi oldu. Halk oyunları ekibiyle keyifli anlar yaşayan Kürşat, seslendirdiği türkülerle kulakların pasını sildi. 

Gündüz Gece ekibi son olarak Gürcü yemekleriyle bezeli bir sofraya konuk oldu. Burada haşo yemeği ve yumurta dolmasının püf noktalarını öğrenen Kürşat, İzmitli hanımlarla birlikte keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ‘Gündüz Gece’ ekibi bu hafta, Gürcü lezzetleriyle dolu İzmit’te için yorumda bulun

    ‘Gündüz Gece’ ekibi bu hafta, Gürcü lezzetleriyle dolu İzmit’te için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ‘Gündüz Gece’ ekibi bu hafta, Gürcü lezzetleriyle dolu İzmit’te için ilk yorumu yapabilirsin.