Erdoğan imzayı attı! Taksit sayısı 6’dan 3’e indiren değişiklik Resmi Gazete’de

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla fiyatı 3 bin 500 TL’yi aşan cep telefonlarında taksit sayısını 6’dan 3’e indiren yönetmelik değişikliği Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ticaret Bakanlığı’nın Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’i Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Değişiklikler şöyle

Buna göre taksi sayıları 3 bin 500 Türk lirasının üstünde olan cep telefonu satışlarında taksit sayısı 3 aya indirildi. Bu süre, daha önce 6 aydı.

Yeni kararname ile  video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya ve tablet bilgisayar satışları ile fiyatı 3 bin 500 Türk Lirasının üstünde olan televizyon satışlarında taksit sayısı 6 ay olacak.

Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ile mobilya satışlarında ise taksit sayısı 18 ay olarak uygulanmaya devam edecek.

Kaynak : https://www.internethaber.com/erdogan-imzayi-atti-taksit-sayisi-6dan-3e-indiren-degisiklik-resmi-gazetede-2077686h.htm

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Erdoğan imzayı attı! Taksit sayısı 6’dan 3’e indiren değişiklik Resmi Gazete’de için yorumda bulun

    Erdoğan imzayı attı! Taksit sayısı 6’dan 3’e indiren değişiklik Resmi Gazete’de için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erdoğan imzayı attı! Taksit sayısı 6’dan 3’e indiren değişiklik Resmi Gazete’de için ilk yorumu yapabilirsin.