Anadolu Yayıncılar Derneği’nden CHP’ye tepki

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

Anadolu Yayıncılar Derneği‘nden yapılan yazılı açıklama şöyle;

CHP’nin almış olduğu hiç bir karar haddizatında bizi ilgilendirmez. Ancak söz konusu olan basın özgürlüğü ise bizim de bir kaç cümleyle tepkimizi göstermemiz gerekmektedir.

Anadolu medyası anayasada ifadesini bulan Basın hürriyetinin takipçisidir. Hangi siyasi partinin hangi televizyon kanallarına çıkıp hangilerine çıkmayacağı kendi kararlardır. Ancak bunu parti kararı haline getirmeleri demokrasinin özüyle bağdaşmaz.

Kamuoyu önünde bir medya kuruluşuna çıkmama kararı aldıklarını deklere etmek, medya üzerinde baskı kurma anlamı taşımaktadır. Yıllar boyunca basın özgürlüğünden dem vurup, parti politikalarına aykırı yayın yaptıkları gerekçesi ile çıkmama karar almak eleştiriye tahammülsüzlüğün en önemli göstergesidir. Öyle tahmin ediyoruz ki iktidarda olsalar kendilerini eleştirenleri kapatıp susturacaklar. Oldum olası medyayı arka bahçesi gören CHP’nin tarihi bu tür demokratik tahammülsüzlükle doludur.

Anadolu Yayımcılar Derneği olarak basın ve ifade özgürlüğünü sonsuza kadar savunacağımızı bildirir, CHP’nin almış olduğu bu kararı tasvip etmediğimizi beyan ederiz.”

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Anadolu Yayıncılar Derneği’nden CHP’ye tepki için yorumda bulun

    Anadolu Yayıncılar Derneği’nden CHP’ye tepki için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Anadolu Yayıncılar Derneği’nden CHP’ye tepki için ilk yorumu yapabilirsin.