ABD’den Halkbank için sevindiren karar

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

ABD’de görülen Halkbank davasında savcılık bankanın ceza erteleme talebini haklı buldu. Federal mahkeme, Halkbank davasında bankanın katılmadığı her duruşma için günlük bir milyon dolar ödemesi talebinde bulunmuştu.

ABD’deki Halk Bankası davasında, bankanın “mahkemenin yargı yetkisi olmadığı” gerekçesiyle davanın düşmesi ve reddihakim talebinde bulunmak için “özel statüyle duruşmaya katılım” isteği, federal mahkeme tarafından reddedilmesinin ardından yaptığı temyiz başvurusu kabul edildi.

New York’taki temyiz mahkemesi, federal mahkemenin ret kararını bir üst mahkemeye taşıyan Halk Bankasının başvurusuna olumlu yanıt verdi.

Halk Bankası avukatları, “mahkemenin yargı yetkisi olmadığı” gerekçesiyle davanın düşmesi ve reddihakim talebinde bulunmak için “özel statüyle duruşmaya katılım” isteği, federal mahkeme tarafından reddedilince, temyiz mahkemesine başvurmuştu.

Avukatlar, temyiz mahkemesinin kararı açıklanıncaya kadar ise federal mahkemeden yargı sürecini beklemeye alması talebinde bulunmuştu. 

Kaynak : https://www.internethaber.com/abdden-halkbank-icin-sevindiren-karar-2080177h.htm

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ABD’den Halkbank için sevindiren karar için yorumda bulun

    ABD’den Halkbank için sevindiren karar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ABD’den Halkbank için sevindiren karar için ilk yorumu yapabilirsin.