3 başkan eşi buluşacak! Demirtaş’ın öykülerinden oluşan okuma tiyatrosunu izleyecek

Radyo BALFM
Radyo BALFM
Reklam

Sanatçı Jülide Kural’ın, cezaevindeki HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın öykülerinden oluşan okuma tiyatrosunu Başak Demirtaş, Selvi Kılıçdaroğlu ve Dilek İmamoğlu ile birlikte izleyecek.

Oyun, İstanbul’da 11 Ocak Cumartesi günü saat 19:00’da Kenter Tiyatrosu’nda izleyiciyle buluşacak.

Gazete Duvar’dan Özlem Akarsu Çelik’in haberine göre Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’nu da oyuna davet etti.

Selvi Kılıçdaroğlu, Dilek İmamoğlu, Başak Demirtaş, yarın oyunu birlikte izleyecek.

Bir araya gelmişlerdi

Bu üç isim ilk kez 16 Ağustos 2019’da Selvi Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine İstanbul Bakırköy’de bir restoranda bir araya gelmişti. Başak Demirtaş’ın doğum günü nedeniyle pasta kesilen buluşmaya, Demirtaş’ın avukatlığını da üstlenen kız kardeşi Aygül Demirtaş da katılmıştı.

“Dayanışma büyütülerek zorlukların aşılacağına inanıyorum”

Kutuplaştırma çabalarına karşı dayanışma amacıyla gerçekleştirildiği belirtilen o buluşma için Başak Demirtaş şöyle demişti: Bu haksızlıkların, hukuksuzlukların, yaşanılan zorlukların, dayanışmanın büyütülerek aşılacağına inanıyorum. Bu vesileyle de Selvi Hanım’a ve Dilek Hanım’a dayanışma buluşması için çok teşekkür etmek istiyorum.

“Selahattin Bey’i insan olarak çok seviyorum”

Selvi Kılıçdaroğlu, “Derin bir kutuplaşma var, bu kutuplaşmanın giderilmesi için daha fazla gayret sarf etmek gerektiğini düşünüyoruz… Selahattin Bey’i insan olarak çok seviyorum. Kendisiyle hiçbir zaman yüz yüze gelmedim ama hep yüreğimiz kendisiyle” açıklamasını yapmıştı.

“Siyasetin sert yüzünün yumuşamasına katkı sunacak”

Dilek İmamoğlu da “Bu buluşmaların, kimi zaman toplumu da rahatsız eden siyasetin sert yüzünün yumuşamasına katkı sunacağına inananlardanım.” ifadesini kullanmıştı.

Kaynak : https://www.internethaber.com/3-baskan-esi-bulusacak-demirtasin-oykulerinden-olusan-okuma-tiyatrosunu-izleyecek-2075465h.htm

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Radyo BALFM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 3 başkan eşi buluşacak! Demirtaş’ın öykülerinden oluşan okuma tiyatrosunu izleyecek için yorumda bulun

    3 başkan eşi buluşacak! Demirtaş’ın öykülerinden oluşan okuma tiyatrosunu izleyecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 3 başkan eşi buluşacak! Demirtaş’ın öykülerinden oluşan okuma tiyatrosunu izleyecek için ilk yorumu yapabilirsin.